התנדבות קהילתית

 

התנדבות בבית ספרנו ...
 

בית ספרנו מחנך את תלמידיו על ערכי אהבת הארץ והאדם ונושא על דגלו את רוח "התנדבות בקהילה" במטרה לקדם מעורבות, יזמות ואזרחות פעילה מצד תלמידי, מורי והורי ביה"ס. התנדבות מהווה מקור ללמידה וגורם מזמן לשאול שאלות ולהתעניין בנושאים שונים ולהרחיב אופקים .

ועדת ההתנדבות קהילתית בה שותפים הורים ומורים בחרה להתמקד השנה במספר פעילויות שבהן כל קהילת ביה"ס שותפה למיזם ההתנדבות.

 

להלן מספר יוזמות  שבחרנו:
 
"סע לשלום "-אור ירוק" (העמותה לשינוי תרבות הנהיגה בישראל )
 
במטרה להקל על עומס רכבי ההורים המסיעים את ילדם לביה"ס ועד ההורים בחר לשתף פעולה עם עמותת "אור ירוק " וליישם את תוכנית "סע לשלום ". התוכנית הינה תוכנית התנדבותית שמבוצעת ע"י הורים מתנדבים ,שמסייעים לילדים לרדת בבטחה מרכבי ההורים ולצעוד בבטחה אל תוך שטח ביה"ס .
 
עמותת על"ה  - למען המבוגר
 

תלמידי כיתות ד יגיעו למרכז יום לקשיש במהלך שנה"ל , סביב חגי ישראל. במהלך הביקור תתקיים פעילות יצירתית בשיתוף פעולה מיוחד הקשישים: זמר עברי , יצירה ושיח.

במפגש שהתקיים בט"ו בשבט התלמידים יצרו קשר חם וחיובי עם הקשישים והצוות המארח ושני הצדדים תרמו להווי המיוחד ונהנו. כמו כן, בית ספרינו התגייס ואסף כמות יפה של קרטוני חלב ריקים  למחזור ששימשו לתרומה שתשמש להגדלת התקציב של בית הקשיש .
 
לקט ישראל:
 

התקיימה פעילות קטיף שבה השתלבו כתות ד, ה, ו .

"לקט ישראל " הינו ארגון גג להצלת מזון ,ללא מטרת רווח , שמבטיח שעודפי מזון ותרומות מזון יגיעו ליעדם הנכון / אנשים נזקקים .

התלמידים קבלו הסבר על מהות  ההתנדבות טרם היציאה לקטיף שהפעילות תתרום לכך שהתוצרים החקלאיים שהם יקטפו "יינצלו " מהשמדה  ויתרמו לילדים רעבים ולמשפחות מתחת לקו העוני .                                                                         

ההסבר המטרים, תרם רבות למוטיבציה של הילדים וכמובן להספק  ולכמות התוצרים שנאספה. בית ספרינו קטף 760 ק"ג סלק שהועברו ישירות למשפחות של נתמכים.

לבסוף ,כמובן שכולנו נהנינו מהווי הפעילות וכמובן מערך הנתינה.
 
"תרומת דם מצילה חיים!"
 
במסגרת שבוע הבריאות, כ- 55 הורים התנדבו לתרום דם . ההתרמה תתקיים בתוך כותלי ביה"ס.
 
"יום המעשים הטובים"
 
יום המעשים הטובים  -   ליום זה מתגבשות יוזמות לקראת המועד.